Rukomet

Novi Pazar za nove muke Proletera!

RK Novi Pazar – RK Proleter 33:29 ( poluvreme 17:14 )
Rukometaši Proletera zabelezili su jedanaesti ovosezonski poraz. Oni su u subotu 29. februara porazeni na gostovanju u Novom Pazaru od istoimene ekipe rezultatom 33:29.

Loše su Zrenjaninci otvorili meč, dozvolivši domaćoj ekipi da već od samog starta preuzme inicijativu, te stekne početnu prednost, koju su iz minuta u minut uvećavali, sve do maksimalnih plus šest, zabeleženih u 21. minutu susreta. Tada je semafor prikazivao 12:6 i 13:17 u korist Novopazaraca.

Do kraja prvih trideset minuta, usledilo je blago opuštanje u igri domaćih, što su izabranici Ljube Obradovića i Gorjana Spahića iskoristili da smanje prednost, te na odmor odu sa podnošljivih minus tri.

Gorjan Spahić – trener Proletera

U drugom delu igre, RK Novi Pazar konstantno je održavao prednost od tri do pet golova razlike, te je domaća ekipa zasluženo osvojila bodove iz ovog susreta.
Najefikasniji u redovima crveno belih iz Zrenjanina bio je Predrag Krivošija sa šest postignutih golova.
Aleksa Gaćinović je pet puta zatresao mrežu Novopazaraca, dok se Veljko Džamić četiri puta upisao u strelce. Tri gola dao je David Pešić, dok su se po dva puta u strelce upisali Nenad Todorov, Momir Rnić, Saša Terzić, Nebojša Kanjižaj i Ognjen Karlaš. Jedan gol za Proleter postigao je Luka Radović.
Priliku da poprave loš utisak iz ovog meča, rukometaši Proletera imaće već naredne subote, kada će u okviru 20. kola u Kristalnoj dvorani dočekati trenutno četvrtoplasiranu ekipu ARKUS lige, RK Dubočica 54 iz Leskovca