Košarka

Šesta ovosezonska pobeda, KK Sveti Đorđe savladao „fenjeraše“

KK Sveti Đorđe (Žitište) – KK Beovuk 72  (Beograd) 92:67 (18:17, 22:16, 29:17, 23:17)

Veoma bitnu pobedu u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa zabeležili su u petak 28. februara košarkaši Svetog Đorđa nad poslednjeplasiranom ekipom na tabeli, KK Beovuk 72. „Sveci“ su kao domaćini, u utakmici 20. kola, koja je odigrana u Banatskom Karađorđevu, slavili rezultatom 92:67.
Prva četvrtina:
Iako su gosti iz Beograda zabeležili prve poene na meču i poveli sa 0:2, ekipa KK Sveti Đorđe vrlo brzo preuzima inicijativu, te prelazi u vođstvo. Prednost čete trenera Marka Boljca rasla je iz minuta u minut sve do maksimalnih sedam poena prednosti u prvoj deonici, koji su viđeni u šestom minutu. Tada je semafor prikazivao 15:8 u korist domaće ekipe. Nakon toga usledilo je blago opuštanje košarkaša iz Žitišta, što je gostujuća ekipa iskoristila, te se na odmor nakon prvih deset minuta odlazi rezultatom 18:17.
Druga četvrtina:
Početak druge deonice meča u Banatskom Karađorđevu bila je puna oscilacija u igri oba rivala. Česte smene u vođstvu obeležile su prvih pet minuta ove četvrtine. Međutim, Žitištani uspevaju da u preostalih pet minuta ovog perioda pojačaju svoju odbranu, što uz solidnu preciznost u napadu rezultuje ponovnom prednošću od sedam poena razlike, sa kojom odlaze na petnaestominutni odmor.
Treća četvrtina:
Beograđani fantastično otvaraju treću deonicu meča, te serijom 9:0 sustižu prednost domaće ekipe i prelaze u vođstvo. Ali, tada je usledilo ponovno buđenje košarkaša KK Sveti Đorđe, koji uzvrađaju udarac još jačom merom. Serijom 17:0 ponovo stiču prednost, ovog puta od šestaest poena razlike, koju do kraja trećeg perioda, uvećavaju na čitavih plus devetnaest.

Marko Tomić (KK Sveti Đorđe) – foto: Sportski.RS

Četvrta četvrtina:
Odličnu partiju koju je pokazala u trećoj, ekipa Svetog Đorđa nastavila je i u četvrtoj deonici susreta. Već nakon četiri minuta igre u poslednjoj četvrtini, semafor je prikazivao plus trideset u korist domaće ekipe ( 84:54 ). Maksimalnih plus trideset dva viđeni su u 37. minutu susreta ( 91:59 ), što je omogućilo domaćoj ekipi da se u poslednja tri minuta meča opuste. Na kraju, susret je završen rezultatom 92:67.
Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Filip Latinović sa 17, dok su Ivan Stanić i MarkoTomić postigli po 16 poena.
Bila je ovo šesta ovosezonska pobeda Žitištana, koja im još uvek daje realnu šansu da će izbeći plasman na jedno od poslednja četiri mesta na tabeli i odvesti ih u niži rang takmičenja.
U narednom 21. kolu, izabranike Marka Boljca očekuje mnogo teži zadatak. U drugoj uzastopnoj utakmici koju će „sveci“ odigrati kao domaćini, na noge im dolazi trenutno trećeplasirana ekipa drugoligaškog karavana, KK Pirot.